SANAL_UCLEME

“Sanal Üçleme: Mekânlar, Savaşlar, Manzaralar”

ALİ ALIŞIR

Fotoğrafı çağdaş sanatla birleştiren farklı işleriyle, yeni kuşağın alanındaki önemli isimleri arasında yer alan Ali Alışır’ın, “sanal” kavramını sorguladığı karma sergisi İTÜ RSG’de görülebilecek.

Ali Alışır’ın “Sanal Üçleme: Mekânlar, Savaşlar, Manzaralar” sergisi, 14 Nisan Perşembe günü saat 17.30’da İTÜ RSG’de (Rektörlük Sanat Galerisi) verilecek davetle açılacak. 

Ardından, dileyen tüm sanatseverlerin katılımına açık olarak “Çağdaş Fotoğraf Sanatı Üzerine” konulu söyleşi gerçekleştirilecek.

Aynılaşan Fotoğraflara Göndermeler

“Fotoğrafla resim yapan sanatçı” olarak bilinen Alışır’ın, giderek dijitalleşen bugünün dünyasına, aynılaşan yaşam biçimlerine ve tek tipleşen fotoğraf algısına eleştiri olarak hazırladığı projeleri, “sanal” kavramını 3 farklı açıdan irdeliyor. Farklı zamanlarda ayrı ayrı sergilenen çalışmaların bir arada ilk kez görülebileceği “Sanal Üçleme” sergisi, sosyal medya yoluyla yayılan fotoğraf kültürüne de göndermeler içeriyor.

Sergi, 15 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilecek. İTÜ RSG, haftanın her günü 08.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor. İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Rektörlük Binasında yer alan galerinin kapıları, dileyen tüm sanatseverlere açık.